×

Vibrační tumescentní liposukce paží


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Ruce

Co je to vibrační tumescentní liposukce paží

Liposukce neboli odsátí tuku je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. V GHC používáme moderní vibrační liposukci MicroAire, která patří mezi tři typy moderních liposukčních metod, spolu s laserovou a ultrazvukovou. Ty však s sebou, na rozdíl od vibrační liposukce, nesou riziko vzniku popálení, neboť hrot kanyly se při výkonu zahřívá a to u vibrační liposukce nehrozí.

Výhody vibrační tumescentní liposukce:

 • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
 • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
 • výrazné snížení rizika vzniku nerovností podkoží
 • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
 • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

Pro koho je vibrační liposukce určena

Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky v daných partiích tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze tato místa dotvarovat ani dietou, ani pravidelným cvičením.

 

Před zákrokem

Pokud o liposukci paží uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup výkonu, jeho rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem liposukce, vaším očekáváním a obavami z výsledků liposukce.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na liposukci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liposukci.

Jak vibrační tumescentní liposukce paží probíhá

Zákrok se provádí v místní nebo celkové anestezii. Oblast liposukce je tenkou jehlou napuštěna fyziologickým roztokem, který též obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Tuková tkáň je za použití tenké kanyly s mnohačetnými otvory, která se aplikuje pod kůži malými řezy, rozbita a následně se uvolněný tuk přístrojem odsaje. Pohyb je umocňován a usnadňován vibrací, jejíž rozsah lze dle potřeby nastavit.

Po zákroku

Po vibrační liposukci paží se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, pálení, bolestivost. Vhodná je časná rehabilitace pohybu na lůžku i mimo lůžko. Doba rekonvalescence je u vibrační liposukce kratší. Pokud je výkon v menších lokalitách, pak je návrat do zaměstnání možný do 2-3 dnů (pokud se nejedná o těžkou fyzickou práci), v případě větších lokalit a jejich kombinací je vhodné být cca týden v klidu, ale v žádném z těchto případů nemusí být klient na lůžku. Naopak, doporučujeme např. procházky. Kompresivní prádlo se nosí místo obvyklých 6 týdnů pouze 4. Je nezbytně nutné omezit slunění po dobu několika měsíců po výkonu.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 3 hodiny
Délka hospitalizace: obvykle prováděno ambulantně/ 1 den
Trvanlivost zákroku: trvalé, pokud nedojde k nárůstu hmotnosti
Cena: 30.500 - 50.000 Kč (dle rozsahu)
Příklad cenové kalkulace

Cena liposukce se odvíjí od jejího rozsahu, počtu ošetřených lokalit a typu anestezie. Individuálně sestavený cenový plán Vám bude předložen a vysvětlen včetně rozsahu výkonu ošetřujícím plastickým chirurgem na základě vstupní konzultace. 

Uvedená orientační cena již obsahuje:

 • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
 • Kompletní předoperační vyšetření
 • Anestezie
 • Samotný operační výkon 
 • Pooperační pobyt na klinice (1 den)
 • Bandáž
 • Balíček s pooperační péčí
 • Pooperační fyzioterapie

Související zákroky

Vibrační tumescentní liposukce břicha a boků

Vibrační tumescentní liposukce stehen

Biologická liposukce paží

Zpět na výběr zákroků