×

Vibrační tumescentní liposukce břicha a boků


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Boky a pas

Co je to vibrační tumescentní liposukce břicha a boků

Liposukce neboli odsátí tuku je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. V GHC používáme vibrační liposukci MicroAire, která patří mezi tři typy moderních liposukčních metod, spolu s laserovou a ultrazvukovou. Ty však s sebou, na rozdíl od vibrační liposukce, nesou riziko vzniku popálení, neboť hrot kanyly se při výkonu zahřívá a to u vibrační liposukce nehrozí.

Výhody vibrační tumescentní liposukce:

 • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
 • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
 • výrazné snížení rizika vzniku nerovností podkoží
 • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
 • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

Pro koho je vibrační liposukce určena

Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky v daných partiích tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze tato místa dotvarovat ani dietou, ani pravidelným cvičením.  

Před zákrokem

Pokud o liposukci břicha a boků uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup výkonu, jeho rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem liposukce, vaším očekáváním a obavami z výsledků liposukce.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na liposukci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po odstranění tuku.

Jak liposukce břicha a boků probíhá

Zákrok se provádí obvykle celkové anestezii. Oblast liposukce je tenkou jehlou napuštěna fyziologickým roztokem, který též obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Tuková tkáň je za použití tenké kanyly s mnohačetnými otvory, která se aplikuje pod kůži malými řezy, rozbita a následně se uvolněný tuk přístrojem odsaje. Pohyb je umocňován a usnadňován vibrací, jejíž rozsah lze dle potřeby nastavit.

Po zákroku

Po vibrační liposukci břich a boků se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, pálení, bolestivost. Vhodná je časná rehabilitace pohybu na lůžku i mimo lůžko. Doba rekonvalescence je u vibrační liposukce kratší. Pokud je výkon v menších lokalitách, pak je návrat do zaměstnání možný do 2-3 dnů (pokud se nejedná o těžkou fyzickou práci), v případě větších lokalit a jejich kombinací je vhodné být cca týden v klidu, ale v žádném z těchto případů nemusí být klient na lůžku. Naopak, doporučujeme např. procházky. Kompresivní prádlo se nosí místo obvyklých 6 týdnů pouze 4. Je nezbytně nutné omezit slunění po dobu několika měsíců po výkonu.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1,5 - 3 hodiny (dle rozsahu)
Délka hospitalizace: obvykle 1 den
Trvanlivost zákroku: trvale, pokud nedojde k nárůstu hmotnosti
Cena: od 14.800 Kč (dle rozsahu)
Příklad cenové kalkulace

Cena liposukce se odvíjí od jejího rozsahu, počtu ošetřených lokalit a typu anestezie. Individuálně sestavený cenový plán Vám bude předložen a vysvětlen včetně rozsahu výkonu ošetřujícím plastickým chirurgem na základě vstupní konzultace. 

Uvedená orientační cena již obsahuje:

 • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
 • Kompletní předoperační vyšetření
 • Anestezie
 • Samotný operační výkon 
 • Pooperační pobyt na klinice (1 den)
 • Bandáž
 • Balíček s pooperační péčí
 • Pooperační fyzioterapie

Související zákroky

Vibrační tumescentní liposukce paží

Vibrační tumescentní liposukce stehen

Biologická liposukce

Vanquish břicho a boky

Abdominoplastika

Zpět na výběr zákroků