×

Abdominoplastika


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Boky a pas

Co je to Abdominoplastika

Abdominoplastika neboli operace povolené stěny břišní je rozsáhlý chirurgický zákrok, který vede ke zploštění břicha odstraněním přebytečné kůže, tuku a zpevnění svalů břišní stěny. Plastika břicha může významně upravit vzhled povislého či vyčnívajícího břicha. 

Pro koho je operace určena

K povolení břišní stěny dochází hlavně po těhotenství, porodu nebo po výrazném zhubnutí. V případech uvolněné břišní stěny nepomohou ani stovky hodin v posilovnách. V případě rozestupu břišních svalů, tzv. diastáze může naopak příliš usilovné posilování břišních svalů bez konzultace s odborníkem potíže ještě zhoršit. K Abdominoplastice je možné přistoupit až v době, kdy od porodu uplyne alespoň 1 rok. Do té doby dochází k postupnému navracení se svalů, vaziva i kůže na břiše do původního stavu.

Před zákrokem

Pokud o plastice břicha uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný. Vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Abdominoplastiky.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po plastické operaci břicha.

Jak plastická operace břicha probíhá

Řezem v oblasti podbřišku je uvolněna kůže v rozsahu celého břicha a po jejím napnutí směrem dolů je přebytek odstraněn. Pupík se obřízne kolem dokola a po napnutí kůže se přesadí na nové místo. Spolu s odstraněním ochablé kůže se dá takto zbavit i nehezkých strií v dolních částech břicha.  Abdominoplastika se dá v případě potřeby kombinovat i s ošetřením ochablých či rozestouplých břišních svalů, jelikož je zajištěn velmi snadný přístup ke svalům břišní stěny, které se tak dají zpevnit a sešít k sobě.

Pokud je problém s nadbytečnou kůží jen v podbřišku a nikoli nad pupíkem, stačí, když se chirurgicky odstraní jen problematická část kůže řezem v podbřišku bez zásahu na pupíku. Tento výkon se označuje jako miniabdominoplastika a výsledná jizva bývá kratší.

Po zákroku

Po operaci břicha se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, bolestivost. Vhodná je časná rehabilitace pohybu na lůžku i mimo lůžko. Provádějte tlakové masáže a lymfodrenáže denně po 3 týdny po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Elastický návlek noste nepřetržitě po dobu 14 dní, později nejméně 12 hodin denně do úplného odeznění otoku, což trvá 3 - 4 měsíce. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 6 - 10 dnů po operaci. Po Abdominoplastice je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2 - 3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 2 - 3 měsíců po operaci.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 2 - 3 hodiny
Délka hospitalizace: 3 - 4 dny
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: od 40.700 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 2-3 hod
  • Samotný operační výkon
  • Bandáž
  • Pooperační pobyt na klinice (3-4 dny)
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Vibrační tumescentní liposukce břicha a boků

Biologická liposukce břicha a boků

Endoskopická plastická chirurgie

Vanquish břicho a boky

Zpět na výběr zákroků