×

Biologická liposukce břicha a boků


Diagnostika, léčba a prevence / Dermatologie a estetická medicína

Co je to biologická liposukce

Účelem výkonu je jemná modelace břicha a boků. Touto metodou lze však modelovat např. i paže, stehna nebo partie obličeje - syslí tváře, tukové váčky pod očima, podbradek.

Biologická liposukce je převratnou novinkou z Itálie, která zcela bezpečně, bezbolestně a trvale odstraní tukové buňky z těla. Jde o injekční aplikaci roztoku Fat Normalize od společnosti Natinuel, který způsobí řízenou tzv. „smrt“ tukové buňky (apoptózu) a ta z těla odchází i s buněčnou stěnou a obalem, což je zlomová metoda dosud nevídaná. Jedná se o jedinou metodu srovnatelnou s chirurgickým odstraněním (liposukcí). U dosavadních injekčních lipolýz došlo k rozpuštění obsahu buňky, tj.tuku, ale obal buňky zůstal, čili buňka splaskla, ale z těla nebyla vypuzena.

Apoptóza tukových buněk (apoptóza je řízené a kontrolované odumření tukové buňky) je navozena injikováním směsi vysoké koncentrace kyseliny askorbové (vitamínu C) a železa do tukové tkáně v místech, která chceme redukovat. Jedná se o řízený a kontrolovaný proces, který je naprogramován v podstatě velmi fyziologicky. Život člověka je cesta vedoucí od narození ke smrti a stejně tak je to i s buňkami. Podobně je založen proces řízené apoptózy, jenž ukončí dráhu života tukové buňky přirozeně, ale dříve a rychleji.

Pro koho je ošetření určeno

Biologická liposukce je vhodná pro všechny, co chtějí spolehlivě a bezpečně bojovat s tukem v problémových partiích bez chirurgického zákroku.

Před aplikací

Pokud o biologické liposukci uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k ošetření, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak ošetření probíhá

Biologická liposukce se provádí v ordinaci lékaře. Injekční jehly používané při tomto ošetření jsou velmi jemné a aplikace je prakticky nebolestivá, probíhá obvykle bez lokální anestezie, u velmi citlivých jedinců je možný anestetický krém. Vlastní aplikace léku (komerčního přípravku Fat Normalize nebo Fat Normalize Body) trvá podle velikosti ošetřované partie.

Po aplikaci

Po provedení výkonu by mělo dojít k postupnému zeštíhlení ošetřované oblasti již během několika dní, k úbytku tuku postupně dochází dále během cca 2-5 týdnů. Je vhodná racionální strava, nežíznit (2-2,5l/denně). Cvičení včetně plavání je možné obvykle už 3 dny po aplikaci. Pokud se na ošetřeném místě objeví modřiny, je vhodné neopalovat se do doby, než dojde k jejich úplnému vstřebání. Při pobytu na slunci je potřeba chránit ošetřené místo přípravkem s vysokým ochranným faktorem.

Objednat se