×

Bělení zubů


Stomatologie

Domácí bělení:

V ordinaci Vám lékař provede otisk zubů, podle kterého v zubní laboratoři zhotoví nosič z průhledné ohebné fólie. Do tohoto nosiče si doma po několik dní sami aplikujete bělicí gel a nasazujete si jej na zuby na několik hodin během dne nebo noci. Nosiče jsou zhotoveny přesně na Váš chrup, čímž se snižuje spotřeba bělicího gelu a zabraňuje úniku přebytků gelu do ústní dutiny.

Výhodou tohoto ošetření je nižší cena a vyšší barevná stálost v porovnání s bělením zubů v ordinaci. Nevýhodou je relativní časová náročnost – cca 10–14 dní.

Ordinační bělení:

Bělení zubů probíhá v jedné návštěvě (cca 90 min). Jedná se o rychlou variantu bělení zubů. Pomocí ochranného gelu se izolují dásně a poté se na zuby nanáší bělicí gel. Takto nanesený gel se nechá působit 20 minut, poté se odstraní a procedura se znovu opakuje. Po třech aplikacích se zkontroluje dosažený efekt a podle přání pacienta se případně může pokračovat dále v této proceduře.

Vnitřní bělení zubů:

Tato technika se používá u jednotlivých zubů se ztrátou vitality, tzv. „mrtvých zubů“. U těchto zubů dochází k tmavému zbarvení vlivem úrazu nebo kvůli zubnímu kazu. Podmínkou úspěšného vybělení je kvalitní ošetření kořenových kanálků. Do korunkové části zubu se vloží speciální bělicí vložka, která se po týdnu vždy vymění za novou, dokud zub nedosáhne bělením požadované barvy.

Ceník


Orientační ceník Cena
Domácí bělení Opalescence PF 16% Pacient Kit 3990,-
Individuální nosiče vyrobené na základě otisku 2590,-
Ordinační bělení BEYOND™ 4900,-
Ordinační bělení Opalescence 6500,-
Ordinační bělení Prevdent Brite smile 13450,-
Objednat se