Plastická operace, liposukce, stomatologie - GHC Praha

Klinika GHC Praha – Váš partner pro zdraví a krásu

Šetrná a účinná léčba hemoroidů HAL-RAR

Co jsou hemoroidy?

Stupně hemoroidů

Další řešení hemoroidů

 

MUDr. Roman Fraško, Ph.D. v rozhovoru pro Český rozhlas odpovídá na otázky mmj. k tématu hemoroidy a metoda HAL-RAR

Co je metoda HAL-RAR a jak zákrok probíhá?

Jedná se o téměř nebolestivou, bezpečnou a hlavně účinnou úlevu od všech stádií hemoroidů. Metoda HAL-RAR trvá řádově desítky minut a je prováděna výhradně ve spojení s celkovým znecitlivění (narkózou). Do análního otvoru lékař jemně zavede ultrazvukovou sondu a ta pomocí Dopplerova efektu přesně identifikuje místa, kde se nacházejí žíly zásobující hemoroidy krví. Přesnou lokalizaci tohoto místa potvrdí přístroj zvukovým signálem. Jsou tedy ošetřena pouze ta místa, kde jsou hemoroidy a nevzniká žádná operační rána.

HAL 

Lékař následně provede podvázání (ligaci) každé žíly dvojitým stehem. Dosáhne se tak zamezení krevního zásobení hemoroidů, tlak v nich se téměř okamžitě sníží a začnou se smršťovat. O úspěchu zákroku se chirurg ihned přesvědčí pomocí ultrazvukové sondy.

RAR

Nadstavba HAL metody (například v případě hemoroidů III. nebo IV. stupně), když vyhřezlé hemoroidální uzly vystupují ven z konečníku, je nutné tento výhřez chirurgicky napravit a vrátit zpět. To může být spojeno s přechodnými bolestmi bezprostředně po operaci.

Klient může být po plném probuzení z narkózy propuštěn do domácího ošetřování. Většina pacientů pociťuje po operaci pouze tlaky v konečníku a může se vrátit do práce do jednoho až dvou dnů po zákroku. Riziko následného krvácení a jakýchkoliv dalších komplikací je minimální.

Na Klinice GHC Praha je tento zákrok prováděn na operačním sále v příjemném, profesionálním a vysoce nadstandardním prostředí, kde je diskrétnost naprostou samozřejmostí.

 Jaké jsou výhody ošetření HAL-RAR?

„Metoda HAL-RAR je dnes pro pacienta nejpříjemnější, ale i nejrychlejší a nejefektivnější způsob operace hemoroidů, jejichž onemocnění patří mezi nejrozšířenější civilizační choroby,“ říká Roman Fraško. 

 

Objednat se

Zpět

Nejžádanější výkony
Foto a video galerie Newsletter
powered by Plastická-chirurgie.info
GHC genetics Otevřít okno