×

Nechirurgická úprava nosu


Dermatologie a estetická medicína

Co je to nechirurgická úprava nosu

Neinvazivní korekce nosu je bezoperační metoda, která díky aplikaci fillerů (dermálních výplní) řeší některé asymetrie a vyrovnává tvar na straně, středu, špičce nosu nebo také tzv. sedlo nosu. Je možné i např. vytvarovat tzv. římský nos. Některé úpravy však vyžadují chirurgické řešení.

Pro koho je určena

Nechirurgická úprava nosu je určena pro ty, kdo jsou nespokojeni s tvarem svého nosu a obávají se invazivního zákroku. V některých případech lze však pomoci pouze chirurgicky.

Před zákrokem

Indikaci k ošetření určuje vždy lékař - dermatolog při vstupní konzultaci. Pokud je vhodné spíše chirurgické řešení, klient je předán do péče plastického chirurga.

Jak zákrok probíhá

Aplikace filleru se provádí injekčně v ordinaci lékaře, obvykle v místní anestezii nanesením znecitlivujícího krému. Podle povahy korekce může klient v průběhu zákroku hodnotit míru změny, aby byl s výsledkem úpravy nosu maximálně spokojen.

Po zákroku

Po aplikaci výplňového materiálu by mělo dojít k ihned viditelnému, přiměřenému efektu. Zároveň však může vzniknout i mírný otok, který tento efekt lehce maskuje. Otok se vstřebá obvykle během cca 3 dnů. Zbytky otoku, obvykle již diskrétní, mohou být v místě patrné až 3 týdny. Proto detail dosaženého efektu posuzujeme až s odstupem, za 3 - 4 týdny.

Po ošetření je vhodné měsíc nenavštěvovat saunu a partii chránit před UV zářením pomocí přípravků s ochranným SPF50. Doba, za níž tělo dermální výplně odbourá je vždy individuální, efekt obvykle trvá přibližně 1 rok.

Objednat se
Délka zákroku: 45 - 60 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: dle druhu výplně - přibližně 5.900 Kč

Související zákroky

Rhinoplastika (plastika nosu)

Zpět na výběr zákroků