×

Ošetření CO2 laserem


Dermatologie a estetická medicína

Co je to CO2 laser

CO2 laser je operační laser, který při plošném, rejuvenačním ošetření obnovuje kolagen v pleti, při centrovaném použití odstraňuje drobné kožní projevy. U kožních výrůstků lze tímto způsobem rychle a nekomplikovaně odstranit i větší počet projevů.

Pro koho je ošetření určeno

CO2 laser je používán k odpaření kožních útvarků (např. určitých typů klidných pigmentových znamének, vazivových výrůstků či jiných vystouplých projevů), dále k tzv. "laserovému výbrusu" či "laserovému peelingu" pleti, kdy jde o tečkovité "odpaření" velmi jemné povrchové vrstvičky kůže, nejčastěji obličeje.

Před ošetřením

Pokud o ošetření laserem CO2 uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Lékař vás vyšetří, zhodnotí indikaci k ošetření, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak ošetření CO2 laserem probíhá

Výkon probíhá na dermatologickém sále. Po nanesení anestetického krému na pokožku (10-45 minut podle náročnosti ošetření) probíhá vlastní zákrok. Klient má při zákroku na očích ochranné brýle.

Po ošetření

Během ošetření je možný pocit štípání nebo pálení, po zákroku pocit tepla v místě ošetření, který obvykle nepřetrvává déle než 24 hodin. Může dojít ke zduření – otoku v místě ošetření, ošetřená partie může být začervenalá. Po odstranění kožních výrůstků jsou v místě zákroku stroupky, po plošném ošetření pleti jde o drobné tečky, postupně malé stroupky v ploše. Podle rozsahu ošetřené a individuální rychlosti hojení dochází k vyloupání stroupků obvykle během 5-14 dnů.

Objednat se
Délka zákroku: 30 - 120 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 2.500 - 12.900 Kč

Související zákroky

Accent Pixel

Plexr

Accent

Laser V-Beam

Zpět na výběr zákroků