×

Revmatologie


Diagnostika, léčba a prevence

Revmatologie se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí akutních i chronických chorob pohybového aparátu. Jde o nemoci pojivové tkáně, kloubů a páteře. Mezi nejčastější choroby patří zánětlivá onemocnění kloubů – artritidy, degenerativní změny kloubů – artrózy, postižení pohybového aparátu patologickým infekčním metabolickým procesem (borelióza nebo dna). Do kompetence revmatologa spadá diagnostika a léčba poruch tzv. kostní density - nejvíce se jedná o diagnosu osteoporózy.

Revmatologie je dnes jeden z nejvíce se rozvíjejících oborů medicíny a disponuje rozsáhlou škálou diagnostických a léčebných možností.

Nabízíme diagnostiku zánětlivých, degenerativních onemocnění kloubů a páteře, osteoporózy a léčbu těchto onemocnění, včetně léčebných obstřiků kloubů a páteře. Klient je instruován o možnostech a způsobech domácího cvičení nebo fyzikální léčby na oddělení rehabilitace, popřípadě lázeňské léčby.

Řešíme též tzv. “stratifikaci rizika rozvoje systémového onemocnění”. Jedná se o určení míry rizika pro pacienty s nejasnými obtížemi, u kterých se uvažuje o možnosti rozvoje systémového onemocnění.

Vstupní revmatologické vyšetření

Provádí se ambulantně
Cena: 3.600,- Kč

Kontrolní revmatologické vyšetření

Provádí se ambulantně
Cena: 1.900,- Kč
 
Objednat se