×

Záchovná stomatologie


Diagnostika, léčba a prevence / Stomatologie

Záchovná stomatologie má za cíl zachovat Váš vlastní zub. Přestože má tento obor více jednotlivých podoborů, je nejčastějším problémem ošetření zubního kazu. Ošetření probíhá na přání pacienta tj. většinou v lokální anestezii. Finální ošetření poté končí zhotovením výplně, která může být z různých materiálů. Používáme materiály a pracovní postupy, které tyto požadavky splňují. Ke zhotovení většiny vyplní používáme světlem tuhnoucí fotokompozitní výplně  - bílé výplně s důrazem na zachování maxima zdravých zubních tkání.

Výplně zubů:

Naše pracoviště pracuje výhradně s nejkvalitnějšími a prověřenými materiály.

  • Výplně z fotokompozitu či  tzv. bílé výplně, jsou za podmínky přesného pracovního postupu a používání nejnovějších materiálů dnes již rovnocennou náhradou amalgámu. Jejich největší užití je ve viditelných úsecích chrupu, kde jsou základním materiálem estetické rekonstrukční stomatologie.
  • Výplně z amalgámu jsou vhodné do postranního úseku chrupu, kde se využívá jejich výborných fyzikálních vlastností, esteticky ovšem nevyhovují. Na základě doporučení FDI (Světové stomatologické organizace) naše pracoviště používá zejména non gamma 2 amalgám. Oproti standardnímu amalgámu se vyznačuje delší životností, lepšími fyzikálními vlastnostmi, ale hlavně maximálně stabilizuje rtuťovou složku slitiny.
  • Výplně ze skloionomerních materiálů jsou dnes využity zejména jako výplně dětského chrupu, podložky výše uvedených materiálů a jako výplně provizorní. Tento materiál používáme výhradně prefabrikovaný v originálních kapslích, kdy je možné zaručit naprostou přesnost namíchání.
Objednat se