×

Vasektomie


Diagnostika, léčba a prevence / Urologie

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti.

Pro koho je vasektomie určena

Vasektomie je určena pro muže, kteří již do budoucna nemají zájem o početí potomka. Jedná se o tzv. mužskou sterilizaci.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup výkonu, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem vasektomie, vaším očekáváním a obavami.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení.

Jak vasektomie probíhá

Jedná se o miniinvazivní nevratné přerušení a podvaz chámovodů drobným řezem v oblasti šourku. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii.

Po zákroku

Jedná se prakticky o nebolestivý zákrok. Individuálně je pociťován diskomfort. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost.

Objednat se
Délka zákroku: 30 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: Od 17 500 Kč

Cena vč. anestezie a následného kontrolního vyšetření po výkonu
Zpět na výběr zákroků