×

Fillery


Dermatologie a estetická medicína

Co je to Filler

Jedná se o injekční aplikaci výplňového materiálu, které efektivně zajistí zmenšení hloubky vrásek či modelaci určité partie obličeje – výplň rtů, partií pod očima, tváří apod. Výplňové materiály jsou nejčastěji na bázi hyaluronové kyseliny, tyto jsou pro organismus nejpřirozenější, protože hyaluronová kyselina je běžně přítomna v podkoží. V některých případech se mohou lépe uplatnit materiály jiné, např. kalciumhydroxylapatit. Materiál je volen s ohledem na stav daného místa a účel, vždy jde o dohodu s klientem s lékařem.

Výhody kyseliny hyaluronové:

  • je přirozenou a podstatnou složkou kůže
  • silně hydratuje pokožku, zajišťuje její pružnost a pevnost a mladistvý vzhled
  • postupem času se množství kyseliny hyaluronové v těle snižuje. Mezi 40. a 50. rokem věku mizí z těla až 50 % kyseliny hyaluronové
  • již mnoho let se kyselina hyaluronová využívá v oblasti estetické medicíny ale také v dalších medicínských odvětvích

Pro koho jsou výplně určeny

Důvodem pro dermální výplně je přítomnost nežádoucí prohlubně (vrásky, vklesliny) či snaha o zvětšení objemu daného místa. Fillery jsou určeny pro všechny, co chtějí efektivně bojovat s projevy stárnutí. 

Před ošetřením

Pokud o aplikaci filleru uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k aplikaci výplní, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

U některých partií může být variantou metoda Needle-shaping, jindy plastická chirurgie.

Jak aplikace filleru probíhá

Aplikace filleru se provádí injekčně v ordinaci lékaře, obvykle bez místní anestezie. U některých citlivých lokalit je možno předem provést nanesení znecitlivujícího krému, u rtů eventuálně opich injekčním anestetikem.

Po ošetření

Po aplikaci výplňového materiálu by mělo dojít k ihned viditelnému, přiměřenému efektu. Zároveň vzniká ale i mírný otok, který tento efekt lehce maskuje. Tento otok se vstřebá obvykle během cca 3 dnů, záleží však na povaze výplňového materiálu. Zbytky otoku, obvykle již diskrétní, mohou být v místě patrné až 3 týdny. Proto detail dosaženého efektu posuzujeme až s odstupem, za 3-4 týdny. Pokud pobýváte na slunci, je vhodné partii s modřinou chránit přípravkem s SPF50, aby se předešlo vzniku eventuální pigmentace.

Objednat se
Délka zákroku: 5 - 60 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 2.000 - 17.900 Kč

Související zákroky

Needle shaping

Botulotoxin

Mezoterapie

Zpět na výběr zákroků