×

Mezoterapie


Dermatologie a estetická medicína

Co je to mezoterapie

Mezoterapie je metoda, při které jsou do kůže injekčně vpravována malá množství léku. Nejčastěji ji používáme za účelem rejuvenace pleti. Aplikují se roztoky s obsahem např. vitamínů, aminokyselin, minerálů a kyseliny hyaluronové, jindy čistá kyselina hyaluronová. Ta váže vodu, navozuje tedy lepší hydrataci pokožky, přispívá k její lepší výživě.

U léčebných roztoků může být aplikace povrchová (intraepidermální), která nevyžaduje anestezii (roztok se vpravuje povrchově za jemného ťukání hrotem jehly do kůže). Častější je aplikace intradermální - vpichování skrze povrch kůže, zde je třeba předem kůži znecitlivit speciálním gelem.

Nejčastěji se ošetřuje obličej, dekolt, krk, hřbety rukou. Pokožka se zákrokem revitalizuje a hydratuje, zlepší se elasticita a pevnost, jemné vrásky se pozvolna vyhlazují. Ošetření je možno provádět jednorázově anebo v sérii např. 3 - 4 ošetření.

Pro koho je ošetření určeno

Mezoterapie zajišťuje dlouhodobější hydrataci pokožky, což je vhodné především u pleti unavené, sušší nebo vyčerpané např. povětrnostními vlivy nebo při dlouhodobém pobytu v klimatizovaných prostorách.

Metoda je ale často používána i preventivně.

Před ošetřením

Pokud o mezoterapii uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem.

Jak mezoterapie probíhá

Mezoterapie se provádí v ordinaci lékaře, v případě povrchové varianty je to bez anestetického krému, v případě intradermální aplikace před výkonem partii znecitlivíme lokálně naneseným anestetickým krémem. K aplikaci se používá mezoterapeutická jehla, která je velmi jemná, ošetření je tedy bolestivé minimálně.

Po ošetření

U mezoterapie je vhodné vynechat aplikaci kosmetických přípravků na ošetřenou partii ideálně po dobu 24 hodin. Během hojení se mohou objevit drobné nerovnosti či modřinky, které zmizí asi za 7 - 14 dnů. Ošetření v kosmetickém salonu je vhodné absolvovat ideálně až po pauze 14 dnů. Při pobytu na slunci je vhodné ošetřenou lokalitu chránit přípravkem s ochranným SPF50. Po ošetření je vhodné alespoň 12 hodin necvičit, alespoň týden nenavštěvovat saunu. Plavání v bazénu je možné následující den po výkonu.

Objednat se