×

Plazmaterapie (PRP)


Dermatologie a estetická medicína

Co je to plazma terapie (PRP)

Účelem plazmaterapie je regenerace ošetřeného místa. Plazma je součástí krve a platelet-rich plasma (PRP) je plazma bohatá na krevní destičky. Vzniká krátkým zpracováním krve odebrané z žíly v loketní jamce. Krevní destičky obsahují buněčné růstové faktory, které jsou schopny po injekční aplikaci do cílového místa stimulovat kmenové buňky tkáně, a tímto navodit regeneraci daného místa – např. omlazení kůže v obličeji či zlepšení růstu vlasů. PRP lze použít samostatně anebo lze využít kombinaci s hyaluronovou kyselinou.

Klinika GHC Praha nabízí novou metodu plazmaterapie ACP (autologní kondiciovaná plazma), která obsahuje vyšší koncentraci krevních destiček a je tak schopna dosáhnout lepších výsledků.

Tato revoluční metoda již neobsahuje žádné další látky či cizí materiály (antikoagulanty, separační gely a aktivátory, které bývají součástí předchozích metod PRP, a tím je pro naše tělo naprosto přirozená.

Pro koho je ošetření určeno

Metodu lze použít k omlazení pleti, zlepšení růstu vlasů, v léčbě hojení ran nebo např. tzv. diabetické nohy.

Před ošetřením

Pokud o plazmaterapii uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem.

  • 24 hodin před odběrem dodržujte pitný režim - příjem 2-3 litry nealkoholických tekutin (ideálně vodu), poslední pak půllitr nejlépe 2 hod před výkonem, omezte kofeinové nápoje, zelené a bylinné čaje
  • 24 hodin před výkonem raději nekonzumujte žádné tučné potraviny a mléčné nápoje
  • před léčbou (2 - 3 dny) je vhodné vysadit protizánětlivé léky - nesteroidní antirevmatika (Ibalgin, Voltaren, Aulin, atd.)
  • týden před zákrokem vysadit (po domluvě s praktickým lékařem) nesteroidní antiflogistika jako kyselina acetylsalicylová (aspirin) 500 mg
  • není příliš vhodné absolvovat ošetření plazmou v době menstruace nebo detoxu

Jak plazma terapie probíhá

Výkon se provádí na dermatologickém sále, obvykle po aplikaci znecitlivujícího krému nebo povrchového anestetika ve spreji. Je proveden odběr krve (typicky 1 zkumavka 15 ml krve nebo více zkumavek při větším počtu ošetřených lokalit či při speciálním ošetřením – např. léčba ran). Tato krev je pak krátce zpracována v centrifuze. Vlastní aplikace PRP je injekční. Používá se mezoterapeutická jehla, která je velmi jemná, ošetření je tedy bolestivé minimálně.

Po ošetření

Po plazmaterapii je vhodné vynechat aplikaci kosmetických přípravků na ošetřenou partii ideálně po dobu 24 hodin. Ošetření v kosmetickém salonu je vhodné absolvovat až po pauze 14 dnů. Při pobytu na slunci je vhodné ošetřenou lokalitu chránit přípravkem s ochranným SPF50. Po výkonu je vhodné alespoň 24 hodin necvičit, alespoň týden nenavštěvovat saunu. Vyvarujte se nadměrného pocení (sport, sauna), UV záření (přímé slunce) po dobu alespoň 3 dnů, lépe celý týden. Ideálně relaxujte 2-3 dny.

Pokud jde o aplikaci do ovlasené kůže za účelem zlepšení růstu vlasů, doporučujeme nemýt si vlasy ideálně 2-3 dny po výkonu.

Zlepšení je vhodné hodnotit nejdříve za 1-2 měsíce po ošetření.

Objednat se
Délka zákroku: 60 - 90 minut
Délka hospitalizace: prováděno ambulantně
Cena: od 7.990 Kč

Související zákroky

Mezoterapie

Accent Pixel

Zpět na výběr zákroků